Napsali o nás

A report - měsíčník Ministerstva obrany ČR 04/2019

Tato malá, leč neskutečně výkonná zbraň je již druhým počinem od firmy z ČR...

...tak jde o zcela moderní pojetí, jež je ovšem i skvěle uplatnitelné jako sebeobranný prostředek s přihlédnutím k zákonným postupům (krajní nouze, nutná sebeobrana...). 

 

Zbraně a náboje 03/2019

...výrobce přišel se zbraní, která se na papíře zdá být větším bratrem původního Gladiatoru a v ruce spíše dvouhlavňovým perkusním dělem kapesního formátu: Gladiator .500 HD, derringer v ráži půl palce. 

Při použití těžké střely a rychlého prachu, jako je Hodgdon Triple Seven, může Gladiator úsťovou energií směle konkurovat zbraním v ráži .45 ACP. Při započtení hmotnosti, nestability a měkkého materiálu střel by byl efekt v cíli pravděpodobně drtivý – lze předpokládat, že vyšší než u většiny běžných krátkých zbraní pro osobní obranu. 

 

Střelecká revue 12/2018

Výrobce proto vyslyšel volání uživatelů po větším výkonu a... ...na trh uvedl nový model Gladiator .500 EXP.  Už na první pohled je zřejmé, že nedošlo jen ke zvětšení ráže na půl palce. Derringer je v zásadě zkonstruován zcela nově. 

...Czechgunu se podařilo posunout efektivitu a užitnou hodnotu Gladiatoru ještě o kus dál – za cenu mírného zvětšení a několika desítek gramů navíc uživatel dostane mnohem lepší úchop a více než dvojnásobnou úsťovou energií...

 

Zbraně a náboje 09/2018

"Gladiator například dostal nové pistony, nyní se 4 otvory pro montážní klíč místo původních 2. Cílem je snížit následky hrubé montáže a demontáže, ale ve spojení s mírně odlišným materiálem, odolnějším proti vypalování, lze doufat v celkově delší životnost této namáhané součástky."

"Rovněž zámek hlavňového bloku doznal změn a nyní má automatické vystředění." 

 

Střelecká revue 08/2018

"Výrobce ale na vavřínech neusnul: nejen, že neustále nabízí nové příslušenství, ale vylepšuje i samotnou zbraň."

"Nejnovější generace derringerů („C2“) dostala do vínku celou řadu úprav"

 

 Přežít 04/2018

"Tvrdá rána kapesního rváče"

"Nevelká zbraň je svým futuristickým designem předurčena k sebeobraně"

"...dvojitý výstřel z hlavní v pětačtyřicítkové ráži zastaví na krátkou vzdálenost i nejmohutnějšího útočníka."

 

Zbraně a náboje 01/2018

"Kromě moderního vzhledu zaujme malý počet ovládacích prvků – pouze spoušť a tlačítko zámku hlavňového bloku" 

"Gladiator je velmi kompaktní, lze ho překrýt běžným zápisníkem formátu A6. Navzdory tomu se překvapivě dobře drží"   

"Při delším zacházení jsem si silně uvědomoval, o kolik je derringer tenčí a plošší ve srovnání se standardními zbraněmi"

 "Gladiator stojí na pomezí světů, mezi předovkami a zbraněmi na jednotný náboj. Neoslňuje ruční puškařskou prací, leštěnou mosazí a dřevěnými střenkami, nevznáší se nad ním vzpomínka na Divoký západ. Není určen k přesné střelbě na dvacet metrů ani k trpělivému hledání perfektní navážky prachu a té nejsprávnější střely. Je to pracovní nástroj pro osobní obranu"

 

Střelecká revue 11/2017

"Celá pistole je zkrátka poctivá strojní práce s naprostou převahou třískového obrábění."

"I zacházením (krom nabíjení, samozřejmě) se Gladiator podobá spíše klasickým dvojčinným kapesním pistolím a bezpečností při nošení se jim díky vnitřnímu kohoutu, plně krytým pistonům a odpruženým zápalníkům může téměř rovnat."

"V klidovém stavu zbraně není napnuta žádná pružina a neopotřebovává se žádná součástka, ale zároveň je zbraň připravena k pohotové střelbě." 

 

Zbraně a náboje 11/2017

"Czechgun Gladiator je naproti tomu ryze obranná zbraň...

...je zřejmé, že zásah nestabilní pětačtyřicítkou z měkkého olova nebude nic, co by průměrný útočník mohl snadno ignorovat."

  

Střelecká revue 10/2017

"Předností deringeru Gladiator jsou kompaktní velikost a oblé tvary. Při nošení nabité zbraně se zápalky nemohou uvolnit."